دشت حر: رئوف محمدی مدیر آموزش و پرورش ثلاث باباجانی در این نشست به تشریح عملکرد مجموعه آموزش و پرورش شهرستان پرداخت.

به گزارش دشت حر ، مدیر آموزش و پرورش ثلاث باباجانی در دیدار با تعدادی از خبرنگاران شهرستان، گفت: سازماندهی حدود ۶۵۰۰ دانش آموز در این شرایط بحرانی و تخریب گسترده مدارس بر اثر زلزله، کار ارزشمند و بزرگی است و این تنها گوشه ای از اقدامات آموزش و پرورش است.

رئوف محمدی اظهار داشت: رسانه ها امروز نقش بی بدیلی در جامعه دارند و هم می توانند نقش مثبت و هم نقش منفی داشته باشند.

محمدی تصریح کرد: رسانه ها در زلزله های اخیر خوب توانستند مشکلات و بزرگی این زلزله ها را در شهرستان های ثلاث باباجانی و سرپل ذهاب منعکس کنند.

وی افزود: خبرنگاران و اصحاب رسانه جایگاه خاصی در بین مردم دارند و جامعه مدیون خدمات این عزیزان است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی بیان داشت: آموزش و پرورش نهادی وسیع است و این نهاد به همراه دانش آموزان بیشترین خسارات را متحمل شدند و در این بحران، بیشترین فشار روانی نیز بر دوش دانش آموزان و فرهنگیان بود.

رئوف محمدی اضافه کرد: در ایام بحران زلزله، سازماندهی حدود ۶۵۰۰ دانش آموز با فضای گسترده تخریبی، کار بزرگی است که شاید دیگران این را ندانند.

محمدی عنوان کرد: دانش آموزان شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی همزمان با دانش آموزان سراسر کشور سر کلاس رفتند  و این نشان از اهمیت و بزرگی تلاش معلمان شهرستان است.

وی خاطرنشان ساخت: برگزاری کنکور سراسری و امتحانات نهایی در آرام ترین شرایط، نمونه دیگری از اقدامات آموزش و پرورش شهرستان زلزله زده ثلاث باباجانی بود .

محمدی اظهار داشت: آموزش و پرورش ثلاث باباجانی قبل از سال تحصیلی جدید برنامه‌ های لازم را در خصوص بازگشایی مدارس انجام داده بود اما متاسفانه زلزله ۶٫۲ ریشتری باز هم خسارات فراوانی به مدارس شهرستان وارد کرد و بسیاری از مکان های که قرار بود محل کلاس های درس باشد تخریب شد و با همکاری و تلاش شبانه روزی همکارمان در آموزش و پرورش، ظرف مدت کمتر از ۱۵ روز فضا برای محل تدریس دانش آموزان مهیا گردید.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی با اعلام قبول برخی کاستی ها؛ گفت: کاستی ها در مقابل کارهای انجام گرفته اصلا قابل مقایسه نیست.

محمدی افزود: نزدیک به ۳۰۰ نفر از فرهنگیان شهرستان ثلاث باباجانی درخواست انتقالی داده اند و این نشان از وضعیت بحرانی و مشکلات پیش روی آموزش و پرورش شهرستان است.

وی اظهار داشت: برخی از خبرها و تصاویری که در شبکه های مجازی منتشر می شود به هیچ وجه صحت ندارد و اساسا کذب است.

رئوف محمدی بیان داشت: انتقاد با تخریب متفاوت است؛ انتقاد به قصد اصلاح و بهبود امور و از سر خیرخواهی است و ثواب دارد و مدیران باید دست چنین افرادی را هم ببوسند اما در تخریب، به دنبال از بین بردن آبروی فرد هستند.

مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان ثلاث باباجانی در پایان گفت: تمام تلاش و کوشش مجموعه را به کار خواهیم بست تا بتوانیم مشکلات را به حداقل برسانیم.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۷/۰۷/۰۷ - ۱۴:۲۳


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب