به بهانه فرا رسیدن سال نو ؛

دشت حر: شهرستان ثلاث باباجانی یکی از شهرستان های مرزی استان کرمانشاه می باشد که دارای طبیعت بکر و به یاد ماندنی است و هر ساله در ایام عید نوروز پذیرای تعداد زیادی از مسافران نوروزی است.

به گزارش دشت حر ، ثلاث باباجانی در فصل بهار یکی از معدود مناطق سرسبز ایران است و در این فصل آب و هوایی منحصر بفرد دارد.

جاذبه های طبیعی و کوه های سرسبز منظره ای دلنشین مهیا می کند تا لنز های دوبین به تمام معنا گوشه ای از این جاذبه دیدنی را به تصویر بکشند.

این شهرستان با طبیعتی بکر و زیبا می تواند مسافران زیادی را بخود جلب نماید که این امر مستلزم اطلاع رسانی و تبلیغات گسترده در سطح استان است.

از کوه ‌های شهرستان ثلاث باباجانی می‌توان به سارون(sarawan)، بنی گز، شِفیله، بَمو، دالاهو، نور، قجر، دری و … اشاره کرد که دارای مناظر دلربایی هستند؛کوه ‌های منطقه دارای گیاهان دارویی فراوانی می‌باشند.

 رود زمکان پرآب‌ترین رود این شهرستان می‌باشد؛ شهرستان ثلاث باباجانی به لطف جایگاه جغرافیایی خود یک منطقه تفریحی چهار فصله است و میتوان در هر چهار فصل سال از شهرستان دیدن کرد.

در فصل بهار کل شهرستان مخمل سبز بهاری دارد؛ در فصل تابستان به فاصله ۲۰ کیلومتری از مرکز شهر تازه آباد کوه دالاهو قرار دارد که سرچشمه های زیادی از آن جاری است و آب و هوای مطبوع و خنک آن لذت سفر را برای گردشگران دو چندان می کند.

 

باغات سیب و هلو، مزارع گوجه و خیار و تخمه آفتابگردان ثمره زراعت این مردم زحمت کش است،در پاییز هم طبیعت چند رنگ میرآباد هنر نقاشی پرودگار طبیعت را آشکار میکند، میرآباد با فاصله ۳۰ کیلومتری از مرکز شهرستان ثلاث باباجانی واقع شده است و مناظر زیبا و سراب های پر آب نه تنها امروزه بلکه تاریخی چند هزار ساله دارد و سند آن هم تپه تاریخی میر آباد است.

 

زمستان سرد هم با گرمای دلچسب ازگله کم رنگ میشود،ازگله در ۴۰ کیلومتری مرکز این شهرستان قرار دارد و آب و هوایی گرمسیری دارد،باز هم در زمستان منطقه های خانه شور و شیخ صله گرما بخش طبیعت بی جان هستند این مناطق هم در ۳۰ و ۴۰ کیلومتری مرکز شهرستان قرار گرفته اند و جدای از مناظر طبیعت منطقه عملیاتی جنگ ایران و عراق بوده اند که آثار آن هم در روستای شیخ صله موجود است.

 

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۱۲/۲۲ - ۲۳:۰۰

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب