مدیرکل کمیته امداد استان:

دشت حر: مدیرکل کمیته امداد استان کرمانشاه گفت: به دلیل عدم همکاری ۳ نفر از مدیران بانک در استان از سهم ۷۵ میلیارد تومانی در منابع قرض الحسنه بانک‌ها ، ۱۸ میلیارد تومان جذب نشد و از دست رفت.

به گزارش دشت حر ، جلسه معاون هماهنگی امور اقتصادی و منابع استانداری کرمانشاه با بانک‌ها و کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در محل معاونت هماهنگی و امور اقتصادی استانداری برگزار شد.

در این جلسه حسین خدرویسی،مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه،با بیان اینکه جزو استان‌های پرجمعیت کشور به لحاظ مددجویی هستیم اظهار داشت: در استان کرمانشاه ۶۵ خانوار با جمعیتی بیش از ۱۴۲ هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند.

وی با اشاره به اینکه از این تعداد ۳۵ هزار ۵۰۰ نفر زنان سرپرست خانوار هستند افزود: زنانی تحت حمایت قرار می گیرند که هیچ منبع درآمد ندارند و از هیچ منبعی حقوق دریافت نمی کنند و حتی زنانی که مهریه دریافت می کنند از چرخه حمایت کمیته امداد خارج هستند.

خدرویسی اعلام کرد: تعداد افراد مونث تحت پوشش ۹۱ هزار نفر است که این وضعیت مناسبی برای استان کرمانشاه نیست.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه،توانمندسازی خانوارها را در دستور کار دانست و یادآور شد: در سال ۹۴ با حمایت های استانداری وضعیت مناسبی در پرداخت داشتیم.

وی افزود: ۵۷ میلیارد تومان در سال ۹۴ جذب منابع قرض الحسنه بانکها داشتیم که متاسفانه از سهم ۷۵ میلیارد تومانی به دلیل عدم همکاری سه نفر از مدیران بانک در استان کرمانشاه در این ایام ۱۸ میلیارد تومان از سهم استان جذب نشد و این خساراتی را برای استان در بر داشت.

خدرویسی اظهار داشت: طی سالجاری به لحاظ شرایط اقتصادی دولت،سهم کمیته امداد ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده و سهم ۲ هزاری کمیته امداد در کشور به یک هزار و از آن مقدار ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ هزار تومان از محل تبصره ۲۶ قانون بودجه سهم استان کرمانشاه است.

به گفته این مسئول سال ۹۵ علاوه بر سهم ۳۷ میلیارد و ۵۰۰ تومانی که از محل تبصره ۲۶ قانون بودجه به این استان اختصاص داده شده،در سفرهای دولت به استان کرمانشاه طبق تفاهم نامه ای که بین دولت و کمیته امداد به امضاء رسید قرار شد ۵۰ میلیارد تومان قرض الحسنه به استان اختصاص داده شود.

وی افزود: در این راستا از این مبلغ ۷۰ درصد برای مددجویان تحت پوشش هزینه خواهد شد و ۳۰ درصد به خانواده های غیر تحت پوشش و در آستانه آسیب که در نوبت هستند و صرفا برای ایجاد شغل مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام پرداخت می شود و کد تک خدمتی کمیته امداد به آنها تعلق می گیرد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه، تاکید کرد:  تا پایان آذر ماه اگر استانی نتواند سهمیه را جذب کند این فرصت از آنها گرفته می شود و به استان دیگر پرداخت می شود.

وی تصریح کرد: خوشبختانه در تبصره ۲۶ که اوایل برج ۶ تسهیلات قرض الحسنه کل کشور ابلاغ شده تا کنون حدود ۳۵ درصد جذب شده و تا پایان سال ۱۰۰ درصد جذب خواهد شد.

خدرویسی در ادامه به نحوه عملکرد بانکها برای پرداخت وام ها اشاره و خاطر نشان کرد: در اولین مرحله ۵۰ میلیارد تومان سهم ریاست جمهوری توسط بانک مرکزی تقسیم شد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه یادآور شد: بنابر آنچه اعلام شده مجوز و معرفی نامه کمیته امداد مجوز قانونی است و نیازی به ارائه مجوز کسب و قولنامه مغازه و … ندارد.

خدوریسی با عنوان این مطلب که بخش اعظمی از عدم پرداخت وام ها به دلیل سختگیری در ارائه ضمانت می باشد اظهار داشت: بر اساس ابلاغیه بانک مرکزی و تفاهم نامه کمیته امداد برای وام ۱۵ میلیون تومانی با اقساط ماهیانه۲۰۰ هزار تومان،ضمانت یک ضامن کافی است.

وی ادامه داد: در این راستا قبول ضمانت کارمندی به صورت تعهد محضری با توجه به حجم بالای متقاضیان و عدم ارائه گواهی کسر حقوق قابل قبول باشد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در پایان گفت: اعتبار ۷۸ میلیارد تومانی برای اولین بار است که به استان کرمانشاه تعلق گرفته لذا در پرداخت آن بانکها باید تسریع کنند که این سهمیه سوخت نشود.

منبع:mehr

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۵/۰۸/۲۷ - ۱۱:۵۸

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب