مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه:

دشت حر: مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه گفت: طرح جامع محرومیت زدایی بر اساس شاخص‌ های وزارت کشور در شهرستان ثلاث باباجانی به صورت پایلوت اجرا می‌شود.

به گزارش دشت حر ، همایش پایگاه های سلامت اجتماعی با موضوع معرفی و ترویج فعالیت های توسعه محلی و مشارکت های شهروندی و تشویق گروه های همیار با حضور کارشناسان کشوری و استانی منطقه ۳ کشور امروز دوشنبه در محل سالن اجتماعات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کرمانشاه برگزار شد.

دکتر امید قادری، مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه در این مراسم اظهار داشت: در بحث آسیب های اجتماعی، مشکلاتی در کشور و استان ما وجود دارد که مقابله با آن نیازمند داشتن یک برنامه منسجم است.

قادری افزود: مقام معظم رهبری در زمینه موضوع آسیب اجتماعی در کشور دغدغه دارند و شخصا خودشان مباحث مربوطه را پیگیری می کنند.

به گفته مدیر کل بهزیستی استان کرمانشاه، تشکیل شورای اجتماعی کشور و تحول در کارگروه های اجتماعی استانی از جمله اقدامات اساسی برای مقابله با آسیب اجتماعی است.

امید قادری اضافه کرد: در استان ما با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، اعتیاد سیر نزولی داشته و این امر نشان از اراده و عزم مسئولین مرتبط و استانداری بوده است.

قادری با بیان اینکه در تقسیم کار ملی اعتبارات خوبی به سازمان بهزیستی در چارچوب دستورالعمل ها داده شده است، گفت: محرومیت زدایی بر اساس شاخص های وزارت کشور از جمله اقدامات سازنده است که مقرر شده ۳۰ شهرستان در کشور مورد توجه باشند که در استان ما شهرستان ثلاث باباجانی برنامه ریزی شده که طرح جامع محرومیت زدایی در آن اجرایی شود.

وی با اشاره به وظایف مهم و تأثیرگذار پایگاه های سلامت اجتماعی، بیان داشت: پایگاه اجتماعی به صورت مردمی شکل گرفته اند و همه صاحب نظران بر این عقیده هستند که حضور مردم در کارها نتیجه کار را رضایت بخش می کند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه همچنین از ایجاد چند پایگاه سلامت اجتماعی با رویکرد پیشگیری از اعتیاد به صورت محله محور خبر داد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۶/۰۱/۲۸ - ۲۰:۰۸


پربيننده ترين ها

کانال تلگرام دشت حر کمک به کودکان سرطانی تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب تابناك وب